Jak urządzić mały domek? Geodesic dome w środku.

Niecodzienny przykład jak urządzić mały domek w kształcie kopuły geodezyjnej. Zapraszam Cię do wnętrza Geohome.

Na początku chciałam zaznaczyć, że praktycznie wszystko w tym domku zrobiliśmy własnymi rękoma.

Używaliśmy bardzo dużo orzechowego drewna, które na żywo wygląda po prostu bosko.

Wydaje się to być oczywiste, jednakże wspomnę o tym, że nieregularne ściany utrudniają uzupełnienie wnętrza o gotowe meble. Dlatego też, większość rzeczy musieliśmy zrobić sami.

Sypialnia

Pomysł na łóżko znaleźliśmy na Pinterest. Akurat mieliśmy świerkowe drewno, z którego je zrobiliśmy. Na równi z drewnem, położyliśmy materac.

Półki wykonaliśmy z betonowych pustaków, a pomiędzy nie włożyliśmy blaty z drewna orzechowego. Na półce znajduje się część naszej kolekcji retro aparatów fotograficznych.

Za kominem znajduje się drewniana skrzynka i metalowe wiadro po oleju (które pomalowaliśmy na czarno). Tam znajdują się nasze lampy, statywy, aparaty i inne akcesoria fotograficzne.

jak urządzić mały domek
jak urządzić mały domek

Salon

Salon wciąż czeka na swoją kanapę. Obecną, mamy “na chwilę”, dopóki nie znajdziemy jakiejś fajnej.

Uwielbiamy za to nasz długi stół w salonie. Orzechowe drewno, betonowe pustaki. Wygląda obłędnie i jest super praktyczny. Jeszcze nigdy nie korzystałam z takiego długiego stołu i jest to zdecydowanie strzał w dziesiątkę!

Parapety wykonane są też z drewna orzechowego.

W salonie na pewno znajdzie się więcej kwiatów. Myślimy też o huśtawce lub ogromnym fotelu.

jak urządzić mały domek

Schody i drzwi do łazienki

Muszę pochwalić się schodami, gdyż jest na ten pomysł wpadliśmy samodzielnie. Rozkładane schody są extra! Jeśli tylko potrzebuję trochę więcej przestrzeni na przejście lub sprzątanie – składam schody i gotowe!

Jak już zauważyłeś, mamy ogromne zamiłowanie do starego drewna. Odratowaliśmy więc bardzo stare deski, oszlifowaliśmy je i pomalowaliśmy ochronną farbą do drewna. Tak powstały drzwi do łazienki i niewielkiej szafki na buty oraz bojler.

Drzwi zawieszone są na metalowej szynie, dzięki której przesuwają się do boku.

Kuchnia

Na zdjęciu widzisz naszą miłość do starych włączników. Zostawiliśmy też czarne kable na zewnątrz, gdyż tak podobają nam się najbardziej. Takie same mamy też w łazience i w salonie na ścianie ze starych cegieł.

Półki w kuchni także wykonane są z prawdziwego drewna. Zarówno kształt jak i rozmiar są totalnie nieregularne.

Łazienka

W łazience niewątpliwie hitem jest bateria prysznicowa i ta do umywalki. Zrobiliśmy je z miedzianych rurek i chyba zrobię na ten temat osoby wpis, gdyż pomysł wydaje mi się bardzo unikalny.

Teraz już sam widzisz jak urządzić mały domek. Koniecznie napisz w komentarzu, co spodobało Ci się najbardziej. A tymczasem … do następnego!

Zobacz inne wpisy związane z geodesic dome

  1. Zbudowaliśmy geodesic dome na Słowacji!
  2. Nasze życie w tiny house!
  3. Jak zbudować dom do 35m2 w kształcie kopuły!

Slovakapolka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like