Robiłam jogę twarzy przez 3 miesiące. Oto co się stało…

Przeczytaj jak zlikwidowałam drugi podbródek, lwią zmarszczkę i … zobacz co stało się, kiedy przez 3 miesiące robiłam jogę twarzy.

masaż z gua sha

Joga twarzy i moje początki

Przyznam szczerze, że na początku podeszłam bardzo sceptycznie do tej całej jogi twarzy. Niestety, marketing marek kosmetycznych i różnych zabiegów upiększających sprawiły, że stałam się podejrzliwa. Zbyt często słyszymy puste obietnice, oczekujemy niesamowitych rezultatów. By na samym końcu znów być zawiedzionym.

Jogę twarzy poznałam dzięki mojej siostrze, która niespodziewanie oznajmiła mi, że zrobiła sobie kurs jogi twarzy (Dominika jest certyfikowanym nauczycielem jogi, jak i jogi twarzy).

I tak oto rozpoczęłam zajęcia online u Dominiki.

Joga twarzy i pierwsze efekty

Przez pierwszy tydzień, poznawałam podstawowe techniki masowania twarzy, dekoltu, a także skóry głowy.

Już po pierwszych 3 dniach, zauważyłam, że mam na mojej twarzy mięśnie! Wiem, że śmiesznie to brzmi, ale tak naprawdę tylko ćwicząc te mięśnie, możemy je poczuć. Niesamowita sprawa!

Dominika na swoich zajęciach stawia też na bardzo ważny element, a mianowicie oczyszczanie układu limfatycznego (który ma ogromny wpływ na nasze zdrowie). Poinformowała nas też, że podczas pierwszych tygodni możemy zauważyć, że na naszej skórze (zwłaszcza na linii żuchwy) pojawią się wypryski. I tak się też stało w moim przypadku.

Przez pierwsze tygodnie, skóra oczyszczała się bardzo intensywnie i na brodzie wyskakiwały mi ogromne, bolejące ropnie… Przeczekałam ten gorszy okres, bo wiedziałam, że to wszystko ma sens… i dosłownie czułam to, jak “wychodzą” ze mnie toksyny.

Kolejne efekty zauważyłam mniej więcej po dwóch tygodniach. Lekko uwypukliły się moje kości policzkowe, skóra zrobiła się tak jakby bardziej “gęsta”.

A to dopiero początek …

jogę twarzy

Jakie efekty zauważyłam u siebie ćwicząc jogę twarzy przez 3 miesiące

Największe efekty zauważyłam najpierw po 2 tygodniach, potem mniej więcej po 2 miesiącach. Teraz jestem już po 3 miesiącach regularnej praktyki i mogę napisać coś więcej.

Efekty wizualne

 1. Wyraźnie powiększone oczy – Moje oczy stały się wyraźnie powiększone, oko jakby bardziej otwarte. A to wszystko za sprawą tego, że regularnie pracujemy nad podniesieniem brwi.
 2. Mniejsze cienie pod oczami – Jeszcze ani jedno serum nie pomogło moim cieniom pod oczami, w takim stopniu jak pomogła joga twarzy.
 3. Uwypuklone kości policzkowe – Moje kości policzkowe wyraźnie “zaznaczyły się”.
 4. Skóra jest jakby bardziej “gęsta” – Czuję, że mam mięśnie. Gładką twarz. Czuje się pięknie.
 5. Lwia zmarszczka – To zmarszczka, którą zauważyłam jako pierwszą. Powstaje najczęściej wskutek marszczenia się od słońca. Na szczęście, na zajęciach wykonujemy ogromny kawał pracy, dzięki którym linie wyraźnie wygładziły się!
 6. Drugi podbródek – To tutaj zauważyłam największą różnicę. Mój drugi podbródek, który był wyraźnie pogrubiony … zniknął! I w końcu mam piękny profil twarzy.

Kolejne cudowne efekty

 1. Zwracam uwagę na mimikę twarzy – To jest moim zdaniem jeden z ważniejszych puntów tutaj. Kurde flaczek, ja byłam bardzo nieświadoma tego ile razy niepotrzebnie marszczę swoją twarz w ciągu dnia. A teraz nie dość, że obserwuję to u siebie, to świadomie eliminuję.
 2. Zwracam uwagę na to w jaki sposób traktuje swoją skórę – Po czasie uświadomiłam sobie, ile razy w ciągu dnia niepotrzebnie ciągniemy swoją skórę. Oczywiście zupełnie nieświadomie. Opieramy policzek o dłonie, czy nieprawidłowo używając telefonu, co prowadzi do powstania drugiego podbródka.
 3. Nauczyłam się prawidłowo obchodzić ze skórą – Nauczyłam się prawidłowo wsmarowywać olejek do twarzy, dzięki czemu moja skóra naprawdę to odczuła. W końcu pozbyłam się suchej skóry na policzkach. Wcześniej myślałam, że to sprawa nieprawidłowego nawilżenia. Okazało się, że poznałam kilka technik wsmarowywania olejku, czy serum do twarzy i moja skóra o dużo lepiej zaczęła wchłaniać kosmetyki nawilżające.
 4. Skóra jest bardziej oczyszczona – Na początku, faktycznie odczułam intensywne oczyszczanie twarzy. Być może, że złożyło się na to więcej czynników, bo w tym czasie zaczęłam pić świeżo wyciskane soki na pierwsze śniadanie. Zaczęłam to robić też w okresie wiosny, kiedy nasza wątroba działa na wysokich obrotach. Nie wątpliwie jednak dużą rolę odegrało tutaj oczyszczanie limfy. Na twarzy pojawiały się wypryski (inne niż zawsze) duże i bolejące. Jednak wiem, że to dobry proces, który faktycznie działa i oczyszcza.

Joga twarzy przed i po:

Wrzucam kilka zdjęć dla porównania. Niestety, żałuję że nie zrobiłam takich stricte zdjęć przed i po. Jednak, tak jak wspominałam, nie za bardzo wierzyłam w jakieś super efekty na początku.

Udało mi się jednak znaleźć zdjęcia, na których widoczna jest zmiana jaka zaszła.

Proszę też wziąć pod uwagę, że na zdjęciach “po” nie miałam pomalowanej buzi. Dlatego zdjęcia wydają się mniej atrakcyjne. Jednak wyraźnie widać na nich, że drugi podbródek zniknął. Skóra pod brodą wygładziła się.

Zobacz też

Na profilu Dominiki, znajdziesz mnóstwo darmowych informacji o jodze twarzy. Możesz się też zapisać na jej autorski kurs:

Instagram: @dominikasobesto_yoga

Strona internetowa: https://domi.yoga

Moje wpisy z serii joga twarzy:

 1. http://slovakapolka.pl/2021/03/31/jak-joga-twarzy-czyni-cuda-kazdej-kobiecie-darmowa-praktyka/
 2. 2. http://slovakapolka.pl/2021/04/02/3-potezne-cwiczenia-z-jogi-twarzy-30-minutowy-masaz-z-gua-sha/

Slovakapolka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like