Jak wyjechać w długą podróż mając ograniczony budżet?

Przyszedł nowy rok, a wraz z nim nadzieje i wielkie aspiracje. Czujesz, że to właśnie w tym roku chciałbyś nie, że postawić wszystko na jedną kartę, ale bardziej żyć po swojemu. A życie po swojemu oznacza sztukę odnalezienia swojej drogi.

No właśnie, jak wyjechać w długą podróż jeśli Twój budżet jeszcze Ci na to nie pozwala, abyś trzasnął się na lot na Polinezję Francuską. A mimo to masz w swojej głowie obraz siebie spełniającego swoje marzenia.

Jak wyjechać w długą podróż i nie wydawać dużych sum na podróże?

Masz jakieś oszczędności, ale martwisz się, że nie wystarczy Ci na całą Twoją podróż. Co masz zrobić w tym przypadku?

 1. Wiem, że teraz jest inaczej niż zwykle, ale prawdopodobnie chodzisz do pracy i odkładasz jakieś oszczędności. Jeśli tylko masz taką możliwość pracuj w nadgodzinach lub znajdź sobie dodatkowe źródło dochodu. Staraj się ze wszystkich sił odłożyć określoną przez siebie sumę pieniędzy. Być może rozważysz wyjazd za granicę. A jeśli już jesteśmy przy pieniądzach to…
 2. Skąd masz wiedzieć ile potrzebujesz na wyjazd? Sprawdzenie kosztów życia na całym świecie jeszcze nigdy nie było bardziej banalne niż teraz. Przeczesujesz Internet w celu znalezienia informacji na temat cen:
  • biletów lotniczych
  • noclegów
  • transportu na miejscu / wypożyczenia samochodu/ skutera itd
  • jedzenia na mieście / artykułów spożywczych
  • atrakcji
  • ubezpieczenia
  • innych rzeczy na które normalnie wydajesz pieniądze
 3. Gdy już masz wstępny kosztorys, strasz się porównać go do sum wydanych przez innych ludzi podróżujących o podobnym standardzie. Pamiętaj też, że nie wszystkie znalezione informacje w Internecie są rzetelne. Przykład? Bardzo często ceny wycieczek, czy noclegów są zdecydowanie zawyżone w niektórych częściach świata. W rzeczywistości, będąc na miejscu większość rzeczy ogarniesz zdecydowanie taniej. Ale oczywiście nie dotyczy to wszystkich miejsc. Wszystkie koszta powinieneś nieco zawyżyć.
 4. A teraz punkt najważniejszy. W tym momencie dowiadujesz się ode mnie, że te koszty możesz zminimalizować o sumy noclegów. Ale jak to? Ano tak, że ludzie na całym świecie współpracują na przykład z hotelami. Na początku są to niewinne współprace, ale Ty poszerzasz swoje portfolio i zaczynasz z tego żyć. Teraz już nic Cię nie zatrzyma, możesz spokojnie zwiedzać świat. W totalnie inny sposób. Jesteś wdzięczny za nowe możliwości.

Wiem, że teraz podróżowanie jest utrudnione i formalności skutecznie zniechęcają podróżników do wybierania się w swoje ulubione miejsca. Smutnym przykładem jest tutaj Azja, która była domem dla tysięcy podróżników. Tylko, że obecna sytuacja minie. Czas upłynie, a jeśli my nie zrobimy czegoś TERAZ, musimy liczyć się z konsekwencjami. W tym przypadku będzie to kolejna zmarnowana szansa. Zaczniesz myśleć o braku podróży i to właśnie wszechświat Ci podaruje.

jak wyjechać w długą podróż
jak wyjechać w długą podróż

Gdy tylko zaczniesz szukać nowych możliwości, dowiadywać się o cenach, czytać jak to było u innych, gdy oni podróżowali. Gdy tylko pojawisz się na drodze do celu, zaczniesz odkładanie wyznaczonej przez siebie sumy to chcąc, czy nie chcąc takie są prawa, że Twój cel zacznie się realizować. Być może pojawi się na Twojej drodze jakaś szalona oferta, lub możliwość zarobienia pieniędzy. Być może zanim się nie odwrócisz, znowu powróci nasza upragniona wolność.

A Ty podziękujesz sobie, że właśnie wtedy zacząłeś działać w swoim kierunku.

Zamów mojego e-booka “Od Backpackersa do Hotel Influencera, czyli jak współpracować z hotelami na całym świecie” – napisz do mnie wiadomość na: justynasobest@gmail.com

Cena to 60 zł

jak wyjechać w długą podróż
jak wyjechać w długą podróż

Slovakapolka

3 comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like