Lista niecodziennych prezentów dla podróżnika

Zamiast pisać zbędny wstęp, piszę z grubej rury, że to jest lista niecodziennych prezentów dla podróżnika, które sama posiadam/polecam/chciałabym mieć. Być może zainspiruje Cię ona do konkretnych zakupów świątecznych i oszczędzi długich godzin poszukiwań w Internecie.

Biżuteria z Bali

W tym roku spędzaliśmy pierwszą falę pandemii na Bali, o czym możecie poczytać w tych postach: “Kwarantanna na wyspie bogów, czyli pandemia na Bali” – część 1, część 2. Tam też, poznaliśmy lokalnych rzemieślników, którzy z całymi rodzinami tworzyli prawdziwe rękodzieła, w tym muszelkową biżuterię. Postanowiliśmy wtedy wesprzeć Balijskie rękodzieło i zrobiliśmy ogromne zamówienie na pierścionki, kolczyki, zawieszki na łańcuszek oraz bransoletki. Zostało nam jeszcze kilkanaście sztuk biżuterii, więc kto chętny niech pisze do mnie w komentarzu / na Instagramie / w e-mailu – justynasobest@gmail.com

Tutaj znajdziecie wpis z Balijskim rękodziełem – “Biżuteria z Bali od lokalnych rzemieślników”.

E-book od internetowego twórcy

Ostatnio Internet zalewa ilość ciekawych treści od znanych i mniej znanych twórców internetowych. Dzięki e-bookom mamy szybki dostęp do informacji, nie wpływamy negatywnie na środowisko oraz możemy zyskać bardzo cenną wiedzę!

Ja bardzo cenię sobie e-booki i widzę od Elajza, a także od wielu innych zagranicznych i polskich twórców!

Sama też ostatnio wydałam e-booka o współpracach z hotelami o którym możecie poczytać tutaj:

“Napisałam e-booka! Współprace z hotelami”

współprace z hotelami
współprace z hotelami

Niecodzienna książka o podróżach

Nie wiem, czy warto zasypywać Was znanymi tytułami, ale ja mogę Wam z całego serca polecić książkę – wywiad z Kubą Stemplowskim o podróży przez 70 krajów! Są to treści nie związane z turystyką, ale autor ciekawie opowiada o społeczeństwie, własnych obserwacjach w różnych krajach, o różnych używkach, o szukaniu samego siebie. Dodatkowo książkę zdobią interesujące fotografie Krzysztofa Koziary! Polecam!

prezenty na święta

Prezent dla samego siebie

Być może w tym roku stawiacie na totalny minimalizm i nie chcecie przyczyniać się do konsumpcjonizmu w święta, dlatego też mam dla Was rozwiązanie! W Internecie czai się bardzo wiele zbiórek w wyższych celach, jak np malowanie przedszkola w Buturu (w Tanzanii). Zbiórkę przeprowadzają @otadorka , @miziarski oraz @smalltravellers

Tutaj znajdziecie link do zrzutki!

Aparat Instant

Prezenty na święta mogą okazać się spełnieniem marzeń, a to wszystko za sprawą Polaroidów! Czy znacie kogoś, kto nie chce takiego aparatu? Bo ja nie znam 🙂 Dla początkujących polecamy Fujifilm Instax 210. A dla maniaków retro i prawdziwego piękna polecamy Instantflex TL70 oraz ImstantKon RF70. Wszystkie aparaty mamy, używamy i z całego serca polecamy!

InstantKon RF70

Dostęp do edukacji online

Jeśli dowiedziałeś się, że Twojemu znajomemu zależy na skupieniu się na nowej pasji, wiesz, że chce nauczyć się czegoś konkretnego – być może wykupienie dostępu do płatnej platformy edukacyjnej online jest dobrym pomysłem! Sami fotografujemy, a taki dostęp przyda się także osobom, które są już w jakimś stopniu zaangażowane w swoje pasje.

Skillshare

Kurs językowy

Sama cieszyłabym się z takiego prezentu, bo chciałabym znowu zacząć uczyć się hiszpańskiego. Hiszpański przydał się nam w podróży do Ameryki Środkowej i na Wyspach Kanaryjskich. Hiszpański pomógł nam w zawarciu znajomości w Meksyku, mogliśmy porozmawiać z naszym kubańskim przyjacielem. I ja myślę, że pewnie znacie jakąś osobę o której wiecie, że chciałaby nauczyć się jakiegoś konkretnego języka. Warto pomyśleć nad taką formą prezentu.

Dajcie znać co wy postanowiliście kupić w tym roku. Czy stawiacie na tradycyjne i sprawdzone prezenty na święta, a może znaleźliście coś prawdziwie niepospolitego?

Slovakapolka

2 comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like