Przepis na Coco Espresso, czyli zdrowsza alternatywa dla Tonic Espresso!

Połączenie słodko-gorzkiego toniku, cytrusów i kawy podbiło nasze serca tego lata! Mowa oczywiście o Tonic Espresso! Ja jednak odkryłam coś o wiele lepszego! Zdrowszą alternatywę dla maniaków Tonic Expresso, a mianowicie Coco Espresso!

Gdzie piłam swoje Coco Espresso?

W tym roku spędziliśmy 4 miesiące na Bali podczas pierwszej fali pandemii. Tam też jeździłam w różne miejsca napić się kawy i popracować w spokoju nad swoim e-bookiem. Przez przypadek odkryłam lokalną budkę z kawą w której pracowali młodzi Indonezyjczycy. Przez ten czas przyzwyczaiłam się chodzić do kawiarni typowo dla nomadów internetowych. Przyzwyczaiłam się do tradycyjnego cafe latte, cappuccino i do mrożonej kawy. W tej lokalnej budce JANJI JIWA zobaczyłam po raz pierwszy Coco Espresso i od razu wiedziałam, że to będzie kawa życia!

Przepis na Coco Presso

Przepis jest bardzo łatwy, wystarczy tylko zdobyć wodę kokosową, która aktualnie dostępna jest we większości supermarketach.

  • Szot Espresso – Tutaj wybór pozostawiam Wam, co do smaku i jakości kawy. Ja preferuje silną kawę, najlepiej zaparzoną we włoskiej kawiarce lub profesjonalnym ekspresie.
  • Woda kokosowa – pół szklanki. Najlepiej niech to będzie naturalna woda kokosowa, bez żadnych dodatków, ani cukru. Woda kokosowa jest wystarczająco słodka sama z siebie.
  • Plaster pomarańczy
  • Kostki lodu

Zaparzamy sobie espresso. Do większej szklanki kładziemy na dno plaster pomarańczy i zapełniamy szklankę lodem. Wlewamy około połowy szklanki wody kokosowej, a następnie dolewamy espresso. Powinny zrobić się dwie warstwy. Smacznego!

tonic espresso
Coco espresso, czyli alternatywa dla tonic espresso poznany na Bali.

Koniecznie napiszcie, czy próbowaliście już takiej alternatywy dla kawy. Ja nie mogę się doczekać, aż wrócimy na Bali i napiję się jej tam. Do tego czasu trzymam kciuki, żeby zmieniła się tam polityka dotycząca plastiku, która w dalszym ciągu kuleje!

Slovakapolka

1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like