Biżuteria z Bali od lokalnych rzemieślników

Nie wiem czy wiesz, ale Bali to nie tylko orientalny kierunek na podróż pełną kolorów, krajobrazów, smaków, czy zapachów.

Wyspa znana jest także z wyjątkowego rękodzieła, jedynego w swoim rodzaju! Balijska biżuteria zrodzona jest z tradycji i wykonywana ręcznie, najczęściej przez całe rodziny, które się z tego utrzymują. Trzeba przyznać, że ich wzornictwo jest naprawdę wyjątkowe i bardzo charakterystyczne.

Lockdown i pandemia na Bali

Spędzając globalny lockdown na Bali nie byliśmy przygotowani, że to wszystko zmieni się tak szybko. Na własne oczy mogliśmy zauważyć wpływ koronawirusa na Bali. Niestety, najbardziej ucierpiały rodziny, które dosłownie były w stanie wyżywić swoje rodziny z turystyki.

Łącznie przez 4 miesiące Bali stało się naszym domem. Tak, wiem – jest to spełnienie marzeń, ale niestety nie dla wszystkich. Sytuacja z koronawirusem, sprawiła, że najwięcej czasu spędziliśmy w wynajętym u balijskiej rodziny domku, w centralnej części Bali.

Przez ten okres dostawałam od Was regularnie wiadomości, że mi zazdrościcie, że właśnie mieliście lecieć na Bali, że też chcecie się tu znaleźć. Niestety, Indonezja zamknęła się na nowych turystów, nikt nie może tutaj na razie przyjechać. Przynajmniej do końca roku 2020.

Cały czas obserwowałam sytuację, która działa się nie tylko w Polsce i Europie, ale też tutaj. Gospodarka Bali opiera się w ponad 70% na turystyce, która teraz kompletnie zamarła. W momencie, gdy miał rozpocząć się szczyt sezonu turystycznego, lokalni ze smutkiem, zmuszeni byli zamknąć swoje biznesy, kolorowe markety nagle stały się szare i puste. Ograniczona turystyka oznacza tylko jedno: ogromne straty, brak pracy i innych możliwości. Niestety obserwowaliśmy jak na naszych oczach wyspa nagle staje się pusta i cicha.

Zaczęłam zastanawiać się, co mogę zrobić, aby dać Wam jakąś namiastkę wyśnionego Bali w Waszych domach, a jednocześnie wspomóc kilka balijskich rodzin w tym ciężkim czasie.

Poczytaj jak wyglądała kwarantanna na rajskiej wyspie bogów część 1

Część 2

biżuteria z bali
Biżuteria z bali

Biżuteria z Bali od lokalnych rzemieślników

W czasie kryzysu najbardziej ucierpiały lokalne biznesy. Ludzie nagle utracili swój jedyny dochód. Długo myślałam o tym, czy mogę w jakiś sposób wesprzeć balijczyków i wpadłam na pewien pomysł.

Nie wiem czy wiesz, ale Bali to nie tylko orientalny kierunek na podróż pełną kolorów, krajobrazów, smaków, czy zapachów. Wyspa znana jest także z wyjątkowego rękodzieła, jedynego w swoim rodzaju! Balijska biżuteria zrodzona jest z tradycji i wykonywana ręcznie, najczęściej przez całe rodziny, które się z tego utrzymują. Trzeba przyznać, że ich wzornictwo jest naprawdę wyjątkowe i bardzo charakterystyczne.

Przez kilka dni jeździłam i zbierałam kontakty od balijskich rodzin, które zajmowały się rękodziełem. Aż w końcu natrafiłam na piękną biżuterię z muszelkami. I pomyślałam, że jest to fantastyczny pomysł, abyście mogli nosić część Bali ze sobą. Zwłaszcza w takim okresie, kiedy po prostu nie możemy tam podróżować.

Biżuteria z Bali jest piękna, charakterystyczna i wyjątkowa. Nie znajdziesz drugiej takiej na świecie!

Tak prezentuje się muszelkowa biżuteria z Bali

Co możesz zamówić?

Oferta jest bardzo prosta i do wyboru są cztery produkty.

Piękne boho pierścionki, kolczyki, wisiorek, czy bransoletkę z muszelkami. Biżuteria jest ręcznie wyrabiana przez rodziny, które poznałam osobiście. Wykonane są z mieszanki srebra i miedzi. Świetnie wyglądają na eleganckich, ale też boho stylizacjach.

biżuteria z bali

Boho zawieszka na łańcuszek z muszelką, cena: 60zł

biżuteria z bali

Boho kolczyki z muszelkami, cena: 80zł

biżuteria z bali

Boho pierścionek z muszelką – hit! Cena: 70zł

biżuteria z bali

Elegancka bransoletka z muszlą, cena: 90zł

Jak możesz zamówić?

Napisz do mnie wiadomość prywatną na Instagramie lub wyślij do mnie e-mail: justynasobest@gmail.com

Przy zamówieniu 2 produktów wysyłka jest za darmo.

Wiem, że świata nie zmienię, ale wierzę we wzajemną pomoc i wsparcie. A nawet mały krok w kierunku dobra, obniża całą entropię tego świata.

Jeśli i Ty chcesz dołożyć swoją cegiełkę, a przy tym cieszyć się piękną biżuterią przywiezioną z Bali – odezwij się do mnie.

Slovakapolka

biżuteria z bali
Przy zamówieniu 2 sztuk – wysyłka gratis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like